XXXX 2

Pavol Bartoš

Vyštudovaný architekt, momentálne tvorí vo viacerých oblastiach grafického dizajnu, marketingovej komunikácie a vizuálneho umenia.

Je držiteľom ceny Strieborný Klinec a európskej ADCE za jeho dlhoročné práce na dizajne pre festival Grape.

Spolu s fotografom a umelcom Lousy Auberom vedú štúdio Bless, zamerané na kreatívno-vizuálne riešenia pre široký záber klientov. V spolupráci s klubom Nuspirit prevádzkujú multifunkčný priestor pre súčasnú kultúru.

O rodnom meste založil značku Bratiska, zameranú na vkusné produkty podporujúce zdravý lokal-patriotizmus.

Pod menom Palko sa vo voľnom čase venuje oddychovému projektu Kvalitný Slang o slangových slovách súčasných generácií, alebo reflektuje dobu ilustráciami a voľnou tvorbou.

VYBRANÉ PROJEKTY

PLNÉ PORTFÓLIO NA
BLESS STUDIO

O hudbe.

Jednou z mojich časovo najrozsiahlejších prác je súbor vizuálov pre hudobný festival Grape. Počas 7 rokov som vytváral každý rok novú tému a vizuálnu identitu naprieč celým spektrom technických riešení. Baví ma, keď je vizuál riešený mimo klasických metód.

Making of video Grape 2015

Identity Showcase

 

Práce o mojej krajine.

Som rád, že som mal dosť možností pretaviť pocity zo svojej krajiny do rôznych autorských prác.

V obale albumu pre hudobnú skupinu Para sú vysamplované staré slovenské malby z archívu SNG. Pre TV program Najväčśí Slovák som vytvoril Štylizované portréty osobností našej krajiny - či už ako kreslené grafiky, alebo scénu zloženú pixeláciou viac 16 000 eko pohárov. V sérii Pekné Miesta zobrazujem moje obľúbené časti Slovenska v minimalistickom podaní.

 

Projekt o mojom jazyku.

Môj oddychový projekt - mapovanie súčasného slovenského slangu. ktorý začal úplnne spontánne a stále sa vyvíja. Momentálne ho budujem na instagrame a rád by som ho chcel časom vydať knižne a premeniť na prvý slovenský slovník slangu.

@kvalitnyslang

Projekt o mojom meste.

V roku 2014 som s dvoma kamarátmi založil o Bratislave značku Bratiska, pôvodne pre zopár známych. Vyrábame toho už trochu viac ako pre, ale cieľ je rovnaký. Som hrdý na svoje rodné mesto a mám ho rád. Bratiska podporuje zdravý lokálpatriotizmus vkusnými produktami - Či uź sú to grafiky budov a miest od množstva autorov, alebo jednoduché nápisy mestkých častí. V spolupráci s neziskovými organizáciami sa snažíme budovať pozitívne vzťahy naprieč generáciami, časťami slovenska a národnosťami.

@bratiska
bratiska.sk

Zdieľanie skúseností.

Rozprávať a diskutovať, učiť sa navzájom považujem za esenciálnu súčasť mojej tvorby, či už je to TEDx talk, alebo prednáška na vysokej škole.
Foto z posledného eventu: IBM PRESENTS - DSEIGN HEROES.

TEDx talk (youth) - 2015

Priestor pre súčasnú kultúru.

BLESS STUDIO sú dve v jednom.

Kreatívne, multidisciplinárne štúdio pôsobiace pre široký záber klientov.

A zároveň jedinečný, veľký a multifunkčný priestor pre súčasnú kultúru v centre Bratislavy. Na známej adrese obľúbeného Nu Spirit Baru na Medenej 16, vyniká špecifickou industriálnou atmosférou s vysokými stropmi a priznanými materiálmi. Okrem využitia a rentalu ateliéru s profesionálnym zázením na foto a video produkcie slúži priestor na prenájom rôznych spoločenských akcií ako napríklad workshopov, besied, firemých eventov, pop-up shopov, výstav a mnohých iných.

@blesstudio
bless.studio